class="single single-post postid-178509 single-format-standard group-blog masthead-fixed full-width singular wpb-js-composer js-comp-ver-4.12 vc_responsive"
Cozad Cross Country Invite Results 9-3 | KRVN Radio

Cozad Cross Country Invite Results 9-3

Cozad Cross Country Invite Results 9-3

Cozad Cross Country Invite  Results

Girls Team Results
1. 26 Holdrege ( 20:47.18 1:23:08.72 1:27.81)
========================================
1 2 Baylee Barnett JR 20:11.53
2 3 Kenzie Hurlbert FR 20:14.61
3 8 Jirsie Klein FR 21:03.24
4 13 Caylin McCormick JR 21:39.34
5 ( 24) Meredith Christensen SO 23:35.30
6 ( 25) Cassidy Newth SO 23:39.31

2. 44 Cozad ( 21:36.55 1:26:26.22 1:32.31)
========================================
1 6 Ashley Burkholder JR 20:48.27
2 7 Whitney Applegate SR 21:01.15
3 15 Natalie Engel SO 22:16.22
4 16 Margaret McGinnis SO 22:20.58

3. 66 Grand Island ( 22:27.88 1:29:51.53 1:50.00)
========================================
1 10 McKenna Marsh FR 21:15.50
2 17 Seara Ontiveros SR 22:30.03
3 19 Ashtyn Cheetsos FR 23:00.50
4 20 Valerie Ontiveros SR 23:05.50
5 ( 26) Julia Ahlstedt SR 23:47.09
6 ( 34) Esmeralda Ramirez SO 24:30.09

4. 74 Broken Bow High School ( 22:41.23 1:30:44.94 3:33.76)
========================================
1 5 Lexie Foster JR 20:38.92
2 18 Flo Beese SO 22:43.09
3 21 Judith Hilera JR 23:10.25
4 30 Kate Fox JR 24:12.68
5 ( 31) Caitlyn Eggleston FR 24:18.64
6 ( 43) Daphney Nichols FR 25:28.82

5. 88 Hastings ( 23:00.48 1:32:01.95 3:20.68)
========================================
1 9 Madison Douglas SO 21:03.96
2 14 Becky Plugge SO 22:09.22
3 32 Leah Smith JR 24:24.13
4 33 Phoebe Dunbar SR 24:24.64
5 ( 40) Mara Franssen JR 25:14.94
6 ( 49) Anahi Chacon SR 26:22.01

6. 104 Milford ( 23:29.87 1:33:59.49 5:11.73)
========================================
1 1 Ashley Kroese FR 20:03.93
2 23 Hannah Compton SR 23:29.32
3 39 Maleah Hollist SR 25:10.58
4 41 Hallie Jensen FR 25:15.66
5 ( 44) Katie Young SO 25:33.42
6 ( 53) Kaylee Scdoris SR 28:27.60

7. 107 St Pat’s North Platte ( 23:46.71 1:35:06.86 4:21.95)
========================================
1 11 Kelsey Folchert SO 21:35.53
2 22 Gracie Rippen SO 23:28.51
3 29 Tessa Masek FR 24:05.34
4 45 Ellie Buhrman SR 25:57.48
5 ( 48) Ashley Dye FR 26:19.62
6 ( 54) Ellie Granger SO 29:04.15

8. 132 McCook ( 24:23.18 1:37:32.73 4:31.99)
========================================
1 12 Elsi Rodewald FR 21:35.93
2 36 Bethany Vogel JR 24:47.34
3 38 Mackenzie Larson SO 25:01.54
4 46 Emmerie Roth SR 26:07.92
5 ( 50) Raylynn Miller FR 27:00.52

9. 134 North Platte Public ( 24:29.53 1:37:58.12 1:24.95)
========================================
1 27 Makayla Besinger SO 23:52.57
2 28 Olivia Redhouse SO 23:55.95
3 37 Hunter Rathjen SO 24:52.08
4 42 Morgan Fischer SO 25:17.52
5 ( 51) McKinzee Ambrose SR 27:41.92
6 ( 52) Rebecca Ady FR 27:57.50

10. 141 Ogallala ( 25:11.31 1:40:45.26 8:53.59)
========================================
1 4 Lucia McKeag SO 20:26.51
2 35 Jordyn Kendel SO 24:40.47
3 47 Tory Dehning JR 26:18.18
4 55 Hailey Babish SR 29:20.10
5 ( 56) Misty Fricke JR 34:11.72

Boys Team Results

1. 26 Holdrege ( 17:22.45 1:09:29.83 0:45.06)
========================================
1 3 Gavin Klein JR 17:04.44
2 4 Tyler Peterson SO 17:05.89
3 6 Trevor Matousek JR 17:30.00
4 13 Caden Erickson SO 17:49.50
5 ( 14) Wyatt Jelden SR 17:49.95
6 ( 19) Auston Marshall JR 18:00.68

2. 44 Hastings ( 17:44.55 1:10:58.21 0:15.81)
========================================
1 8 Danny Vuong SO 17:35.87
2 10 Ryker Vanbrocklin SO 17:42.03
3 11 Nick Lewis JR 17:48.63
4 15 Nate Hartwell SR 17:51.68
5 ( 18) Thomas Kerr JR 17:53.71
6 ( 20) Alex Sauceda JR 18:07.16

3. 49 Grand Island ( 17:39.21 1:10:36.84 1:40.86)
========================================
1 1 Longins Kouri SR 16:45.15
2 7 Jacob Kosmicki FR 17:31.97
3 17 Marc Ulloa SO 17:53.71
4 24 Fidel Garcia SO 18:26.01
5 ( 49) Dylan Hartford FR 20:08.92
6 ( 50) Abel Chavez SR 20:09.93

4. 68 McCook ( 18:00.12 1:12:00.50 1:23.32)
========================================
1 5 Steven Hinze JR 17:12.64
2 9 Taye Collicott SR 17:38.49
3 26 Seth Chancellor SR 18:33.41
4 28 Isaac Hegwood SO 18:35.96
5 ( 29) Riley Mai SO 18:42.08
6 ( 36) Nolan Priebe SR 19:15.99

5. 108 Ogallala ( 18:36.36 1:14:25.46 2:57.15)
========================================
1 2 Jack Lindgren JR 17:00.73
2 16 Jaco Henning SR 17:51.71
3 43 Joseph Kenkel SR 19:35.14
4 47 Zac Burnside SO 19:57.88
5 ( 62) Badon Schmer FR 21:18.16
6 ( 65) Tim Eveland SR 21:48.28

6. 110 Milford ( 18:43.08 1:14:52.32 0:54.25)
========================================
1 21 Devon Reitz FR 18:12.23
2 27 Zachary Danekas SR 18:34.85
3 30 Ethan Zegers FR 18:58.76
4 32 Zach Pauley SO 19:06.48
5 ( 38) Aidan Pauley SR 19:18.46
6 ( 46) Grant Jakub SO 19:51.69

7. 125 Cozad ( 18:54.59 1:15:38.36 1:10.81)
========================================
1 23 Chandler Brock SR 18:24.38
2 25 Austin Werner 9 18:31.74
3 33 Blaine Emerson SR 19:07.05
4 44 Gabe Estrada 9 19:35.19
5 ( 55) Connor Geiger SO 20:28.04
6 ( 72) Elmer Orellana SO 23:41.38

8. 127 Kearney High ( 19:00.29 1:16:01.18 1:02.51)
========================================
1 22 Max Swails JR 18:22.67
2 31 Dallyn Ritchie JR 19:00.08
3 34 Hunter Suchsland JR 19:13.25
4 40 Jake Ellis SO 19:25.18
5 ( 48) Braylen Luke JR 20:07.44
6 ( 58) James Smith JR 20:37.02

9. 130 North Platte Public ( 18:59.90 1:15:59.61 1:42.96)
========================================
1 12 Joel Bradly FR 17:48.83
2 37 Isaac Banuelos SR 19:16.77
3 39 Sean Haremza SR 19:22.22
4 42 Nathan Dowhower SO 19:31.79
5 ( 45) Chris Dannatt SR 19:36.37
6 ( 60) Isaac Aufrecht SR 20:59.80

10. 199 St Pat’s North Platte ( 20:14.96 1:20:59.84 2:05.97)
========================================
1 35 Justin Gafke SR 19:15.16
2 41 Samuel Bradney SR 19:30.66
3 59 Keegan Nitch FR 20:52.89
4 64 Nelson Jett SR 21:21.13
5 ( 66) Jacob Granger JR 21:48.73
6 ( 68) Shane Klasna JR 22:09.19

11. 222 Broken Bow High School ( 20:36.51 1:22:26.06 0:49.23)
========================================
1 52 Garrett Phillips FR 20:19.12
2 53 Matt Pracht JR 20:23.54
3 56 Ryan Beck SO 20:35.05
4 61 Martin Bailey FR 21:08.35
5 ( 63) John Connely SR 21:20.70
6 ( 70) Colten Eggleston SR 22:32.38

12. 229 Central City High School ( 20:48.99 1:23:15.97 1:37.72)
========================================
1 51 Grant Hanke FR 20:17.00
2 54 Spencer Supik FR 20:27.58
3 57 Shane Stahn FR 20:36.67
4 67 Jared Gallion SO 21:54.72
5 ( 69) Mikey Brown SO 22:31.23
6 ( 71) Noah Anderson JR 22:51.04

© 2016 Nebraska Rural Radio Association. All rights reserved. Republishing, rebroadcasting, rewriting, redistributing prohibited. Copyright Information
Share:
Comments